Výchovný poradca

Volá sa Mgr. Daniela Kavuľová

KDE ho možno zastihnúť?

Každý deň v  škole
Môžete zaslať aj e-mail na adresu  dkavulova@centrum.sk

KEDY?

utorok – od 10,00 hod. hlavný konzultačný deň. V súrnych alebo výnimočných prípadoch
v ktoromkoľvek čase.

PREČO?

-          Ak sa potrebuješ poradiť, zdôveriť, vyrozprávať.
-          Ak ti niekto ubližuje, týra ťa, šikanuje.
-          Ak sa nevieš brániť.
-          Ak nevieš, čo ďalej so svojím životom.
-          Ak ti pribúdajú problémy.
-          Ak potrebuješ poradiť na strednú školu.
-          Ak ťa mrzia zlé vzťahy v triede, doma, v rodine..

PRE KOHO?

-          pre žiakov
-          pre učiteľov
-          pre rodičov
-          pre stredné školy
-          pre rôzne inštitúcie

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl

Riadny termín celoslovenského testovanie deviatakov

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl (Testovanie 9-2023, T9-2023) sa v školskom roku 2022/2023 uskutoční 22.marca 2023 (streda) z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra a 23. apríla 2023 (štvrtok) z predmetov ukrajinský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra. Na testovaní sa zúčastnia žiaci 9. ročníka základných škôl, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím.

Za prípravu a metodické riadenie priebehu testovania zodpovedáNIVAN. Za organizačné zabezpečenie testovania zodpovedá riaditeľ školy. Kontrolu objektivity testovania vykonajú zamestnanci ŠŠI a OŠ OÚ. S cieľom zvýšiť objektivitu priebehu testovania riaditelia základných a stredných škôl na základe poverenia OŠ OÚ poveria úlohou externého dozoru pedagogických zamestnancov iných základných škôl, ktorí nemajú aprobáciu na testované predmety.

Náhradný termín celoslovenského testovanie deviatakov

Náhradný termín Testovania 9-2023 sa uskutoční 4. a 5. apríla 2023 (streda, štvrtok).

Dôležité informácie pre deviatakov a ich rodičov

Čo je cieľom testovania 9?

Usmiati deviataciCieľom testovania je získať prehľad o výkonoch žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 2, porovnať ich výkony v testoch a poskytnúť školám spätnú väzbu a komplexnejší prehľad o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Výsledok žiaka slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy.

Obsah testovania 9

Začiatok testovania 9

• Začiatok písania testov Testovanie-9 je 22. marca 2023 (streda) o 8.00 h.

Povolené pomôcky

• kalkulačky, rysovacie pomôcky, modré alebo čierne guľôčkové pero.

Zákazané pomôcky

• mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

Zdroj: Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania

• Základná škola Kružlová
    Kružlová 103